Private Equity – Investment Analyst

Do našeho týmu hledáme posilu na pozici Investment Analyst.

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství fondům rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Funds. Tyto fondy nabízejí malým a středním podnikům v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od roku 1999 uskutečnil tým Genesis Capital více než 50 investičních transakcí. Bližší informace o společnosti a investicích fondů Genesis jsou k dispozici na webových stránkách www.genesis.cz.

Náplň práce

  • Analýza investičních příležitostí (finanční, odvětvová, M&A analýza relevantního trhu)
  • Finanční modelování, analýza a plánování cash-flow, pomoc při strukturování M&A transakcí
  • Příprava informačních dokumentů pro schvalování investičního výboru
  • Monitoring situace společností v portfoliu, spolupráce s manažery těchto společností při reportingu
  • Podpora investičních ředitelů a manažerů v každodenní práci, účast na obchodních jednáních

Vzdělání

  • VŠ ekonomického zaměření, ideálně finance a účetnictví

Pracovní zkušenosti

  • 3-5 let praxe v oblasti finanční analýzy, risk analýzy, podnikového poradenství, M&A poradenství nebo auditu
  • Přímá zkušenost s prací v korporátním/firemním prostředí výhodou

Jazykové znalosti

  • Výborná znalost českého a anglického jazyka (perfektní ústní i písemný projev)
  • Další regionální jazyky (němčina, slovenština, maďarština, polština) výhodou

Osobní vlastnosti a dovednosti

  • Schopnost komplexního posuzování problémů a vyhodnocování situací
  • Schopnost se rychle rozvíjet a učit nové věci
  • Výborné analytické schopnosti
  • Dobré komunikační a organizační schopnosti
  • Samostatnost, vnitřní motivace, pragmatický přístup
  • Pokročilá znalost MS Office (především MS Excel)

Nabízíme

  • Práci v dynamickém a atraktivním odvětví private ekvity
  • Možnost pracovat u jednoho z nejstarších a nejúspěšnějších správců private equity fondů v ČR
  • Přátelské a profesionální prostředí v menším kolektivu
  • Příležitost osobního a kariérního rozvoje