Career

Investment Analyst

Genesis Capital je přední private equity společností poskytující poradenství fondům rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Funds. Tyto fondy nabízejí malým a středním podnikům v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur. Investory ve fondech Genesis jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi CZ (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti, investiční společnost RSJ Investments či český family office SPM Capital.

V souvislosti s přípravou nového fondu Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) rozšiřujeme tým a hledáme posilu na pozici Investment Analyst.

Náplň práce:

- Analýza investičních příležitostí (finanční, odvětvová, M&A analýza relevantního trhu)
- Finanční modelování, analýza a plánování cash-flow, pomoc při strukturování M&A transakcí
- Příprava informačních dokumentů pro schvalování investičního výboru
- Monitoring situace společností v portfoliu, spolupráce s manažery těchto společností při reportingu
- Podpora investičních ředitelů a manažerů v každodenní práci, účast na obchodních jednáních

Vzdělání:

- VŠ ekonomického zaměření, ideálně finance a účetnictví

Pracovní zkušenosti:

- 3-5 let praxe v oblasti finanční analýzy, risk analýzy, podnikového poradenství, M&A poradenství nebo auditu
- Přímá zkušenost s prací v korporátním/firemním prostředí výhodou

Jazykové znalosti:

- Výborná znalost českého a anglického jazyka (perfektní ústní i písemný projev)
- Další regionální jazyky (němčina, slovenština, maďarština, polština) výhodou

Osobní vlastnosti a dovednosti:

- Schopnost komplexního posuzování problémů a vyhodnocování situací
- Schopnost se rychle rozvíjet a učit nové věci
- Výborné analytické schopnosti
- Dobré komunikační a organizační schopnosti
- Samostatnost, vnitřní motivace, pragmatický přístup
- Pokročilá znalost MS Office (především MS Excel)

Nabízíme:

- Práci v dynamickém a atraktivním odvětví private equity
- Možnost pracovat u jednoho z nejstarších a nejúspěšnějších správců private equity fondů v ČR
- Přátelské a profesionální prostředí v menším kolektivu
- Příležitost osobního a kariérního rozvoje

Pokud máte zájem o tuto pozici, pošlete prosím své CV na e-mailovou adresu: zamestnani@genesis.cz
s předmětem: Investment Analyst.

Private equity

Funds aimed at investments into small and medium sized companies in the Czech Republic, Slovakia, Poland, Hungary and Austria.

More information

Growth equity

Funds focused on investments into smaller and mid-size companies in the Czech Republic and Slovakia with a significant growth potential.