Kariéra

Investment Analyst

Genesis Capital je přední private equity společností poskytující poradenství fondům rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Funds. Tyto fondy nabízejí malým a středním podnikům v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur. Investory ve fondech Genesis jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi CZ (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti, investiční společnost RSJ Investments či český family office SPM Capital.

V souvislosti s přípravou nového fondu Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) rozšiřujeme tým a hledáme posilu na pozici Investment Analyst.

Náplň práce:

- Analýza investičních příležitostí (finanční, odvětvová, M&A analýza relevantního trhu)
- Finanční modelování, analýza a plánování cash-flow, pomoc při strukturování M&A transakcí
- Příprava informačních dokumentů pro schvalování investičního výboru
- Monitoring situace společností v portfoliu, spolupráce s manažery těchto společností při reportingu
- Podpora investičních ředitelů a manažerů v každodenní práci, účast na obchodních jednáních

Vzdělání:

- VŠ ekonomického zaměření, ideálně finance a účetnictví

Pracovní zkušenosti:

- 3-5 let praxe v oblasti finanční analýzy, risk analýzy, podnikového poradenství, M&A poradenství nebo auditu
- Přímá zkušenost s prací v korporátním/firemním prostředí výhodou

Jazykové znalosti:

- Výborná znalost českého a anglického jazyka (perfektní ústní i písemný projev)
- Další regionální jazyky (němčina, slovenština, maďarština, polština) výhodou

Osobní vlastnosti a dovednosti:

- Schopnost komplexního posuzování problémů a vyhodnocování situací
- Schopnost se rychle rozvíjet a učit nové věci
- Výborné analytické schopnosti
- Dobré komunikační a organizační schopnosti
- Samostatnost, vnitřní motivace, pragmatický přístup
- Pokročilá znalost MS Office (především MS Excel)

Nabízíme:

- Práci v dynamickém a atraktivním odvětví private equity
- Možnost pracovat u jednoho z nejstarších a nejúspěšnějších správců private equity fondů v ČR
- Přátelské a profesionální prostředí v menším kolektivu
- Příležitost osobního a kariérního rozvoje

Pokud máte zájem o tuto pozici, pošlete prosím své CV na e-mailovou adresu: zamestnani@genesis.cz
s předmětem: Investment Analyst.

Private equity

Fondy se orientují na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Více informací

Growth equity

Fondy zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu.