5
investičních fondů
EUR 270 mil.
pro podniky
60
investic

Jsme členem

CVCA
SLOVCA
AFGG
AMCHAM

Aktuality

31.08.2021

Ciklum kupuje CN Group od Genesis Capital a rozšiřuje tím svou působnost v rámci Evropy

Akvizice posílí pozici Ciklumu na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

Ciklum, globální společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, dnes oznámila akvizici společnosti CN Group, české firmy pro vývoj softwaru, od Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě. V rámci právě dokončené transakce prodal Genesis Capital, jenž investoval do CN Group v roce 2019, 100% svého podílu společnosti Ciklum.

Tato transakce usnadní naplnění ambiciózních růstových plánů společnosti Ciklum na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

 

 

25.08.2021

Genesis Capital spustila nový fond rozvojového kapitálu GPEF IV, v počáteční velikosti 101 milionů eur

Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, spustila nový fond.  Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvacetileté existence společnosti. Podobně jako jeho předchůdci se i GPEF IV zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. V okamžiku svého vzniku má GPEF IV k dispozici 101 milionů eur (přibližně 2,6 miliardy korun) a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur (3,9 miliardy korun) předpokládá již do konce letošního roku.

24.06.2020

Genesis Capital připravuje vznik nového fondu rozvojového kapitálu s cílovou velikostí 150 milionů euro

Genesis Capital, jedna z největších skupin z oboru rozvojového kapitálu ve střední Evropě, připravuje vznik nového fondu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) bude již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu své více než dvacetileté existence. Podobně jako jeho předchůdci se GPEF IV zaměří na růstové investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Fond má cílovou velikost 150 milionů euro a vznik fondu se plánuje na začátek roku 2021.

08.06.2020

Genesis Capital Newsletter 01/2020

Newsletter 01/2020

18.05.2020

Skupina KKCG prodala největší české callcentrum Conectart fondům skupiny Genesis Capital

Investiční skupina Karla Komárka KKCG prodala největšího provozovatele kontaktních center v Česku. Společnost Conectart, která dnes provozuje callcentra v osmi českých městech a zaměstnává přes tisícovku operátorů, přechází do portfolia fondu rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) skupiny Genesis Capital. Vypořádání transakce se očekává během léta a podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital