O Genesis Capital

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje.

Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun.

Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru.

Investory ve fondech Genesis jsou převážně mezinárodní a lokální instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti, investiční společnost RSJ Investments či český family office SPM Capital.

Co děláme

Genesis Capital - Private Equity Funds

Reprezentuje private equity fondy orientované na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně je k investování v rámci tohoto investičního segmentu otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 4-12 milionů euro.

Genesis Capital - Grow Equity Funds

Reprezentuje fondy rozvojového kapitálu zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. Aktuálně je v rámci tohoto investičního segmentu k investování otevřen fond Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) o aktuální velikosti 34 milionů euro, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 1-4 miliony euro.

Private equity

Fondy se orientují na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Více informací

Growth equity

Fondy zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu.

Více informací