Genesis Capital a Value4Capital se dohodly na podmínkách akvizice společnosti XBS Group, polského poskytovatele řešení pro řízení dodavatelského řetězce.

08.03.2023
GPEF IV

Private equity fondy Genesis Capital a Value4Capital se dohodly na podmínkách akvizice společnosti XBS Group, polského poskytovatele řešení pro řízení dodavatelského řetězce. Transakce se účastní i stávající manažerský tým.

Český a polský fond spojily své síly a podepsaly předběžnou smlouvu o koupi akcií za účelem akvizice skupiny XBS od jejích současných vlastníků. Stávající manažerský tým je nedílnou součástí transakce a setrváním ve vedoucích funkcích zajistí stabilní kontinuitu vůči zaměstnancům, zákazníkům a partnerům společnosti.

 

Transakce je mimo jiné podmíněna získáním schválení polského antimonopolního úřadu.

 

O XBS:

Společnost XBS nabízí komplexní řešení pro řízení dodavatelského řetězce a poskytuje svým klientům širokou škálu služeb, jako například řízení zásob a skladování, doprava, IT služby, financování, podpora back-office nebo fakturace. Její obchodní model je založen na centralizaci toků a vzájemném sdílení zdrojů pro složité nebo nestandardní výrobky (např. zboží podléhající spotřební dani, výrobky nestandardních rozměrů, oděvy či zboží bez čárového kódu) a na řízení různých distribučních kanálů (B2C, B2E, B2B2C, B2B atd.). Společnost XBS má jedinečné zkušenosti s přípravou komplexních zásilek, vyskladňováním jednotlivých kusů a distribucí na více dodacích míst. Společnost XBS provozuje šest moderních skladů o celkové rozloze 60 000 m2 a zaměstnává 250 lidí.

 

O Genesis Capital:

Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 firem. V současnosti fondy Genesis spravují investice v těchto společnostech: TES Vsetín, Hecht Motors, Borcad, HP Tronic/Datart, Sanborn, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH Multicatering, R2B2, Home Care Promedica, HC electronics a JP-Prolak.

Další informace naleznete na: www.genesis.cz

_____________________________

PR zastoupení Genesis Capital:

David Vondra, Insighters

E-mail: david.vondra@insighters.cz, tel. +420 776 700 131

__________________________________________________________

 

O Value4Capital:

Value4Capital je private equity skupina, která se zaměřuje na investice především do společností poskytujících služby se sídlem v Polsku a dalších členských státech EU v regionu střední Evropy, zejména pak v Rumunsku. Value4Capital, kterou řídí tři partneři Bill Watson, Jacek Pogonowski a Piotr Misztal s dohromady třicetiletými zkušenostmi s investicemi do malých a středních firem, aktivně pomáhá svým portfoliovým společnostem zrychlit jejich růst, a to i prostřednictvím akvizic. Value4Capital investuje odpovědně, s náležitým ohledem na zásady ESG, včetně udržitelnosti a sociální odpovědnosti.

Další informace naleznete na: www.value4capital.com

Kontakt: Jacek Pogonowski, jacek.pogonowski@value4capital.com, tel. +48 501 018 000

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital