Genesis Capital nově investuje až miliardy

08.04.2014

Společnost Genesis Capital (GC) po deseti letech rozpustila fond soukromého kapitálu Genesis Capital Private Equity Fund (GPEF). Ten investorům – po odečtení nákladů – vydělal 1,9násobek vložené investice.

Před odečtením nákladů dosáhl fond relativního výnosu přes dvacet procent. „My také musíme z něčeho žít,“ zdůvodnil Jan (Tauber), ředitel společnosti GC náklady, které relativní výnos pro investora srazily na 13 procent.

Fond GPEF byl v uplynulé dekádě u řady atraktivních obchodů. V roce 2004 koupil 58procentní podíl v oděvní značce Pietro Filipi za 63 milionů, podíl za vyšší, ale nezveřejněnou cenu loni odkoupil zpět zakladatel firmy Pietro Filipi Petr Hendrych. GC od roku 2003 budovala firmu AB Facility, kterou v roce 2010 se ziskem prodala společnosti Penta.

Z jedenácti firem, které fond soukromého kapitálu GPEF nakoupil, se dvě investice nezdařily. Investice do internetového prodejce Vltava.cz a Sklářské huti Libochovice se musely odepsat.

Genesis Capital přes nový fond GPEF II, s investičními prostředky ve výši čtyřicet milionů eur, vlastní podíly například ve společnostech GTH catering, JRC Czech či Profimedia.CZ.

Společnost již připravuje fond GPEF III. I ten se zaměří na investice do českých a slovenských malých a středních podniků. „Již jsme zahájili jednání se stávajícími investory z řad institucí a další nové potenciální investory hodláme oslovovat během letošního roku,“ uvedl (Tauber). Ten předpokládá, že investice v rámci připravovaného fondu v ideálním případě dosáhnou 80 milionů, maximálně pak 100 milionů eur.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital