Genesis Capital prodal většinový podíl ve firmě pietro filipi

06.06.2013
GPEF

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, po devíti letech vystupuje z investice do oděvní společnosti pietro filipi. Za dobu, kdy Genesis Capital držel skoro šedesátiprocentní podíl této firmy, zvýšil se roční obrat pietro filipi z 200 až na současných více než 500 milionů korun.

Genesis Capital vstoupil do společnosti pietro filipi prostřednictvím fondu GPEF I v roce 2004, aby napomohl jejímu dalšímu rozvoji. „V době našeho vstupu neměla firma pietro filipi žádné vlastní obchody, oděvy tak byly koncovým zákazníkům nabízeny pouze prostřednictvím jiných obchodních řetězců a maloobchodů. To se díky našim investicím změnilo. Dnes má pietro filipi síť 25 vlastních prodejen v Česku a 12 v pobaltských státech a na Slovensku. V ostatních zemích pietro filipi působí prostřednictvím franšízových partnerů, kterých má více než třicet,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, která fungování pietro filipi dozorovala z pozice členů dozorčí rady.

Za devět let, kdy byla Genesis Capital majoritním vlastníkem, vyrostla společnost pietro filipi více než dvojnásobně. V době vstupu Genesis Capital dosahoval obrat výše 200 milionů korun, za rok 2012 se konsolidovaný obrat vyšplhal na částku přes půl miliardy.
„Do roku 2008 firma pietro filipi splnila prezentovaný pětiletý záměr. Podařilo se jí uspět na českém a slovenském trhu a v roce 2008 vstoupit do Litvy a Lotyšska, kde vybudovala efektivní prodejní sítě. Nicméně poté se kvůli ekonomické krizi růst firmy výrazně zbrzdil, a proto jsme od vstupu na další trhy postupně upustili.“ říká Radim Jasek, partner Genesis Capital, a dodává, že právě celková ekonomická situace byla důvodem, proč Genesis zůstal v pietro filipi déle, než je obvyklé.

Petr Hendrych, zakladatel firmy, původně stoprocentní a po vstupu Genesis Capital minoritní akcionář pietro filipi, vidí opětovné získání většinového podílu jako další z logických kroků svého podnikání.
“V nejbližším období se zaměříme převážně na zefektivnění stávající sítě prodejen. Vstup na další nové trhy s vlastním kapitálem prozatím neplánujeme. Co nás může dál posouvat a co také plánujeme, je pokračování expanze formou franšízy,“ říká Petr Hendrych.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než 25 podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun. Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Game JRC Czech, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, KS Klima-Service, Energetické strojírny Brno.

O společnosti pietro filipi

Společnost pietro filipi byla založena roku 1993 v České republice. Italský název zvolil zakladatel Petr Hendrych proto, že Itálie je zemí se silným vztahem k módě a designu. V prvních letech existence společnosti byl kladen důraz především na správné procesy: tvorbu návrhů a střihů, modelování prototypů až po uvedení kolekce a její následnou distribuci skrze síť odběratelů. Nejprve pietro filipi vyvíjel kolekce pro odběratele v rámci velkoobchodního modelu, teprve v roce 1998 se naplnily ambice firmy. Začala se rozvíjet maloobchodní síť, a to prostřednictvím franchizových partnerů. Během následujících let nejen značka ale i celá společnost prokázala svůj potenciál. V roce 2004 vstoupil do firmy jeden z fondů Genesis Capital. Nový kapitál byl využitý k odkoupení franšíz v Čechách i na Slovensku a vybudování sítě vlastních obchodů pietro filipi – dnes má pietro filipi síť 25 vlastních prodejen v Česku a 12 v pobaltských státech a na Slovensku. V ostatních zemích pietro filipi působí prostřednictvím franšízových partnerů, kterých má více než třicet.

Kontakt pro další informace:

Libuše Bautzová
AC&C Public Relations
Tel.: +420 603 847 727
E-mail: libuse.bautzova@accpr.cz
www.genesis.cz

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital