Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA skupině BBA Capital Partners

30.11.2021
GPEF III

QUINTA-ANALYTICA, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl                  a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).

 

Po 24 letech rozvoje a inovací od svého založení se QUINTA-ANALYTICA zařadila mezi největší poskytovatele služeb pro globální farmaceutické společnosti. Během šestiletého partnerství s Genesis Capital firma rozšířila portfolio nabízených služeb, diverzifikovala portfolio zákazníků a pokračovala v růstu nejen v Evropě ale i v Severní Americe. V roce 2021 QUINTA-ANALYTICA cílí na tržby ve výši 16 milionů eur s více než 200 vysoce kvalifikovanými odborníky.

Vstup GPEF III do Společnosti v roce 2016 byl ukázkovým příkladem řešení otázky nástupnictví. GPEF III se stal většinovým vlastníkem QUINTY a nastartoval její růstovou strategii. Zásadním bodem bylo posílení vrcholového vedení firmy, jehož členové se stali minoritními spoluvlastníky Společnosti po boku GPEF III.

Jan Tauber, Chairman v Genesis Capital Equity, říká: “Investice do QUINTA-ANALYTICA byla jedním z úspěšných příběhů za vice než dvě desetiletí existence Genesis. Tak jako ve většině investic Genesis, hlavním strůjcem úspěchu byli vysoce motivovaní a kompetentní zaměstnanci a vrcholový management. Za šest let partnerství s Genesis management firmu bezpečně provedl přes náročná období, hlavně dobou negativního dopadu pandemie COVID 19. Jsem přesvědčen, že Společnost je momentálně v dobré kondici, připravena na další růst a rozvoj s novým vlastníkem.”

Roman Grunt, ředitel QUINTA-ANALYTICA, doplňuje: “Tato změna je dalším krokem na cestě v růstu jak pro QUINTU, tak její zaměstnance. Genesis podporoval naše rozvojové projekty a společně se nám podařilo překonat složité časy. Chtěl bych za to týmu Genesis poděkovat. Nyní se vydáváme dál s novým partnerem. Věděli jsme, že tato změna musí nastat a mám radost, že to je BBA. Takto má QUINTA nejen možnost zachovat si svoji DNA, ale s podporou BBA bude také pokračovat v růstu s cílem vybudovat farmaceutickou divizi v rámci portfolia BBA. Chtěl bych poděkovat zaměstnancům a partnerům za to čím jsme dnes. S novým větrem v zádech pokračujeme v našem úsilí poskytovat zákazníkům nejlepší možnou kvalitu služeb.”

Felix Burgdorf, ředitel a spoluzakladatel BBA k akvizici říká: “QUINTA-ANALYTICA je vedoucím nezávislým partnerem pro farmaceutické firmy, který zajišťuje, že se bezpečně otestované léky rychle dostanou k těm, kteří je potřebují. Zaměření Společnosti na zákazníky, vysokou kvalitu služeb, vědeckou odbornost a flexibilitu, je to, co jí odlišuje od konkurence. Jsme nadšení z příležitosti stát se partnerem vrcholovému vedení a zaměstnancům, aby QUINTA-ANALYTICA byla nadále spolehlivým partnerem svým zákazníkům a zároveň pokračoval udržitelný a zodpovědný rozvoj Společnosti ku prospěchu koncových spotřebitelů.”

Prodejci radila v právních otázkách společnost HAVEL & PARTNERS. Kupující zastupovala v právní oblasti pražská kancelář Noerr, v oblasti finanční a daňové prověrky Ernst & Young.

 

_____________________________________

O společnosti QUINTA-ANALYTICA

Společnost byla založena v roce 1997 týmem vedeným Miroslavem Ryskou z Výzkumného ústavu farmacie a biochemie. QUINTA-ANALYTICA, sídlící v Praze, je jednou z největších nezávislých společností ve střední a východní Evropě specializující se na komerční služby pro farmaceutický a biotechnologický průmysl a výrobu generických léčiv. Hlavní doménou jsou farmakokinetika a BA/BE klinické studie, bioanalytika, analýza léků včetně validace, vývoje a přenosu analytických metod, dále pak kontrola kvality, stabilitní studie, kontrola a analýza inhalačních přípravků proti astmatu, peptidů a bílkovin. Pro provádění těchto aktivit je QUINTA-ANALYTICA certifikována Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL). Úspěšně také prošla několika inspekcemi americké lékové agentury (Food and Drug Administration – FDA).

QUINTA-ANALYTICA se skládá z pěti odborných oddělení z nichž největším je oddělení Farmaceutických analýzy dále pak Klinické testování, Bioanalytické testování, Analytický výzkum a vývoj a Biofarmaceutické analýzy. QUINTA má k dispozici dvě vlastní klinické jednotky nacházející se v budově Společnosti. V roce 2020 Společnost otevřena moderní a inovativní laboratoř v Brně. QUINTA-ANALYTICA zaměstnává přes 200 zkušených odborníků, kteří poskytují široké portfolio služeb největším globálním společnostem z farmaceutického průmyslu.

Více na: www.quinta.cz

O skupině BBA Capital Partners

BBA je vlastníky řízená investiční skupina nabízející dlouhodobý kapitál středně velkým společnostem jež jsou lídry na trhu. Filozofie BBA kombinuje dlouhodobé, strategické nastavení rodinné firmy s udržitelným a profesionálním korporátním rozvojem.

Více na: www.bba-partners.de

O skupině Genesis Capital

Genesis Capital je skupina fondů private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství šesti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 300 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 podniků.

Mezi společnosti, v nichž mají fondy Genesis v současné době podíl, patří: HP Tronic/Datart, Sanborn, Stangl Technik Holding, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart a GTH Multicatering.

Více na: www.genesis.cz

_____________________________

PR zastoupení Genesis Capital:

David Vondra, Insighters

E-mail: david.vondra@insighters.cz, tel. +420 776 700 131

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital