Genesis Capital rozšířil svůj tým o dva analytiky

01.06.2011
GPEF II

Společnost Genesis Capital, která je jedním z nejvýznamnějších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, posílila od 1. června svůj tým. Novými analytiky Genesis Gapital se stali Tomáš Čása a Barbora Lustigová, kteří dříve pracovali v předních nadnárodních konzultačních a auditorských společnostech. Tomáš Čása má předchozí pracovní zkušenosti ve firmách Accenture a Ernst & Young. Je absolventem Erasmus University v Rotterdamu v oboru ekonomie a Univerzity Karlovy v Praze v oboru financí. Během studií absolvoval také studijní pobyt v USA na University of Richmond. Tomáš Čása hovoří česky, anglicky a německy.

Společnost Genesis Capital, která je jedním z nejvýznamnějších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, posílila od 1. června svůj tým. Novými analytiky Genesis Gapital se stali Tomáš Čása a Barbora Lustigová, kteří dříve pracovali v předních nadnárodních konzultačních a auditorských společnostech.
 
Tomáš Čása má předchozí pracovní zkušenosti ve firmách Accenture a Ernst & Young. Je absolventem Erasmus University v Rotterdamu v oboru ekonomie a Univerzity Karlovy v Praze v oboru financí. Během studií absolvoval také studijní pobyt v USA na University of Richmond. Tomáš Čása hovoří česky, anglicky a německy.
 
Barbora Lustigová působila před příchodem do Genesis Capital ve společnosti Deloitte Audit jako auditor. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze v oborech mezinárodní obchod a finanční management. Během studia absolvovala roční stáž v New York City ve Spojených státech. Ovládá český, anglický a německý jazyk.


Pro editory:

Genesis Capital


Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich dalšího růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než dvacet dynamických českých a slovenských podniků; z nichž mnohé se díky spolupráci s Genesis Capital dostaly na špičku ve svém oboru. Celkem Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun.

Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur. Mezi společnosti, do kterých Genesis Capital investoval, patří například AB Facility, pietro filipi, CCS, ETARGET, Gumotex, Energetické strojírny Brno, Roltechnik, Profimedia, Vydis, GTH CATERING a další.

Fondy společnosti Genesis Capital představují v současném prostředí, charakterizovaném obtížným přístupem malých a středních podniků ke standardnímu bankovnímu financování, výhodnou alternativu, jak si firmy s potenciálem růstu mohou zajistit potřebný kapitál, zaměřují se ale také na financování odkupů (buy-outs) firem. Mezi jejich investory patří mimo jiné Evropská banka pro obnovu a rozvoj, Česká spořitelna a belgická investiční společnost Gimv.

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital