Genesis Capital získal majoritu ve společnosti HSW Signall

13.03.2013
GPEF II

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II získala 80% podíl ve společnosti HSW Signall, s. r. o., která je na českém a slovenském trhu leaderem v oblasti dodávek materiálů a technologií pro výrobu reklamy a velkoformátového tisku.

Majoritní podíl ve společnosti HSW Signall získal GPEF II odkupem většinové části od společnosti Neschen Benelux, která je zároveň jedním z hlavních dodavatelů HSW Signall. Další podíly Genesis Capital odkoupil od bývalých společníků firmy.

Do čela HSW Signall se prostřednictvím akvizice znovu vrátí jeden ze zakladatelů firmy, pan Jan William Drnek, který její vedení coby jeden ze tří spoluzakladatelů opustil v roce 2004. Nyní se bude na řízení společnosti aktivně podílet z pozice CEO. Jeho cílem bude navázat na nejlepší tradice firmy a nastartovat růst společnosti, zaměřit se na efektivitu firmy a rozvoj nových příležitostí na trhu.

„Možnosti velkoformátového tisku v posledních letech dramaticky rostou. Hlavní cílovou skupinou bude v nejbližších letech stále oblast velkoplošné reklamy. Velký potenciál vidíme také na trhu interiérových tisků. Potisk tapet, interiérových doplňků, dveří, podlah, textilií a podobně. Díky flexibilitě tiskových technologií se objevuje mnoho příležitostí v oblasti průmyslu. Zcela zásadní roli zde hraje know-how, které bylo v minulosti vždy základní devizou firmy HSW Signall. Kapitálové možnosti, které jsme nyní získali uzavřením spolupráce s fondem GPEF II, nám umožní se na tento technologický rozvoj v klidu soustředit, a nabídnout tak stávajícím i novým zákazníkům naše služby v té nejvyšší kvalitě,“ říká spoluzakladatel a spolumajitel HSW Signall Jan William Drnek.

Novým členem managementu a novým spolumajitelem je CFO pan Jan Tyl, člověk s dlouholetými celosvětovými zkušenostmi v oblasti finančního řízení. Obchodním manažerem firmy zůstává nadále pan Marek Angelis.

O společnosti HSW Signall

Společnost HSW Signall s.r.o. byla založena v roce 1992. HSW Signall je předním dodavatelem materiálů a technologií pro výrobu reklamy, velkoformátového tisku a signmakingu v České a Slovenské republice. Charakteristickým rysem je silné odborné a technické zázemí, které společnosti vybudovalo velmi dobré renomé zejména při dodávkách technologií. Ke všem dodávaným zařízením je poskytována technická podpora a profesionální servis. V oblasti spotřebních materiálů pokrývá sortiment HSW Signall aplikace řezané reklamy, velkoplošného digitálního tisku, fotomountingu, orientačních a display systémů. HSW Signall zastupuje na českém a slovenském trhu značky Neschen, Mutoh, Durst, HP DesignJet a HP Scitex, Mactac, Poli-Tape, Multi-fix, Forex, KAPA, Dibond, Intelicoat, Verseidag, Onyx a další.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než 25 podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun. Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Game JRC Czech, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, KS Klima-Service, Energetické strojírny Brno.


Kontakt pro další informace:

Libuše Bautzová
AC&C Public Relations
Tel.: +420 603 847 727
E-mail: libuse.bautzova@accpr.cz
www.genesis.cz

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital