Genesis Capital získal majoritu ve společnosti KS Klima-Service a.s

12.12.2012
GPEF II

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II odkoupila majoritní podíl v dobříšské společnosti KS Klima-Service a.s., která je jedničkou na českém trhu v oblasti vývoje a výroby vzduchových filtrů a filtračních zařízení.

„KS Klima-Service je dobře fungující společností se stabilní tržní pozicí, výbornou finanční situací a díky zaměření na různé oblasti průmyslu má i přirozený potenciál pro další výrobní a obchodní růst nejen v České republice. Předpokládáme nárůst exportu především na slovenský a německý trh. K celkovému růstu společnosti mohou navíc přispět i zvažované akvizice,“ zdůvodnil investici do společnosti KS Klima-Service ředitel Genesis Capital Jan Tauber.

Majoritu ve společnosti KS Klima-Service získal GPEF II odkupem části majetkových podílů od zakladatelů a dosavadních majitelů firmy manželů Liany a Jiřího Besedových. Jiří Beseda si ponechá 20% podíl a přesune se z pozice předsedy představenstva do dozorčí rady společnosti. Manažerské vedení a funkce předsedy představenstva budou plně předány dosavadnímu výkonnému řediteli Petru Hrubému, který ve firmě působí již 16 let. Ten se zároveň stává minoritním podílníkem společnosti.

KS Klima-Service jsme založili před téměř dvaceti lety a za tu dobu se nám díky usilovné práci podařilo stát se v oblasti vývoje a výroby vzduchových filtrů a filtračních zařízení českou jedničkou. Nyní přišel okamžik, kdy k dalšímu rozvoji firmy využijeme kapitálové možnosti, které nám přinese partnerství s fondem GPEF II. Pro naše zákazníky a dodavatele se ale nic nemění – nadále zůstáváme stabilní a důvěryhodnou společností, na kterou se mohou vždy spolehnout,“ dodal zakladatel společnosti a nově člen dozorčí rady Jiří Beseda.

Společnost KS Klima-Service vyrábí a dodává kompletní portfolio produktů pro záchyt atmosférického prachu a plynných škodlivin – od filtračních médií, kapsových a rámečkových filtrů pro vzduchotechniku a klimatizaci až po vysoce-účinné filtry ze speciálních skelných a syntetických mikrovláken (HEPA a ULPA filtry), které nacházejí uplatnění v lékařství, farmacii, mikroelektronice či jaderné technice. V letošním roce společnost uvedla na trh nové adsorpční filtry s jemnou prachovou předfiltrací pro odloučení širokého spektra zápachů a škodlivin.

O společnosti KS Klima-Service a. s.

Začátky firmy spadají do roku 1993, kdy Jiří Beseda jako fyzická osoba v Dobříši založil společnost Ing. Jiří Beseda - KS Klima-Service. Firma získala výhradní zastoupení německé společnosti KS Klima Service GmbH a začala dovážet vzduchové filtry na český a slovenský trh.

Vlastní výrobu zahájila společnost v roce 1995 a získala první významné zakázky, např. od Škody Auto nebo od Letiště Praha. Obrat společnosti vzrostl v průběhu posledních deseti let o 80 procent a společnost následně výrazně investovala do nových technologických zařízení, které umožňují vyrábět filtry a komponenty evropské úrovně a ve vynikající kvalitě.

Vzduchové filtry a adsorpční filtrační systémy společnosti KS Klima-Service se pro svou vysokou užitnou hodnotu staly standardy na trhu a v současné době patří KS Klima-Service a.s. mezi největší výrobce a dodavatele tohoto sortimentu v České republice. Významnými zákazníky jsou společnosti z oblasti facility managementu, segmentu automotive, stavebnictví, vzduchotechniky nebo průmyslové firmy různého zaměření. Firma exportuje své produkty také na Slovensko, do Německa, Rumunska a Maďarska. Letos dosáhne KS Klima-Service a.s. obratu ve výši 140 mil. Kč.O společnosti Genesis Capital


Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než dvacet podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun.

Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Game Czech, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, Energetické strojírny Brno.


Kontakt pro další informace:
Libuše Bautzová
AC&C Public Relations
Tel.: +420 603 847 727
E-mail: libuse.bautzova@accpr.cz
www.genesis.cz

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital