GTH catering, společnost z portfolia fondů rozvojového kapitálu Genesis, přebírá slovenské Sodexo

20.02.2020
GPEF II

Společnost GTH catering a.s., která je jedním z největších poskytovatelů služeb v oblasti stravování v České republice, podepsala 7. února 2020 smlouvu o převzetí 100% majetkové účasti ve slovenské dceřiné společnosti nadnárodního poskytovatele služeb integrovaného facility managementu Sodexo. Společnost GTH catering tímto vstupuje na slovenský trh, kde plánuje využít svých zkušeností a vzájemných synergií k vytvoření silného česko-slovenského hráče v oboru a získává příležitost rozšířit portfolio svých poskytovaných služeb nově i o služby facility managementu.

Sodexo s.r.o. poskytuje na slovenském trhu služby v oblasti stravování a facility managementu od roku 1997. V průběhu více než 22 let svého působení se Sodexo vypracovala na jednu z nejvýznamnějších firem v oboru na Slovensku, mezi jejíž klienty patří žilinská Kia, Whirlpool v Popradě, Panasonic v Trstené a Staré Ľubovni, Duslo Šaľa a mnoho dalších významných mezinárodních či lokálních společností na slovenském trhu. V současnosti společnost poskytuje komplexní on-site služby na více jak 30 provozech.

V souladu s globální strategií skupiny Sodexo a rozhodnutím akcionářů se mateřská společnost rozhodla z vybraných zemí střední Evropy odejít. Její slovenskou společnost získala skupina GTH multicatering. Tato nástupnická firma je pro původního vlastníka dostatečnou garancí zajištění kontinuity provozních
a obchodních operací, daňových i finančních povinností a platnosti pracovněprávních (zaměstnaneckých) smluv. Pro GTH catering to představuje šanci uplatnit své zkušenosti z České republiky na slovenském trhu, využít synergických efektů obou společností, a vytvořit tak silného hráče aktivního v obou zemích.

„Převzetím slovenského Sodexo se nám otevírá podobná příležitost jako před deseti lety v případě českého GTH catering. Příležitost vybudovat silného, zákaznicky orientovaného, moderního a flexibilního poskytovatele stravovacích služeb a služeb facility managmentu, vycházejícího jak z tradičního, tak moderního pojetí poskytování služeb, zejména těch stravovacích,“ říká k převzetí Sodexo Daria Choděrová, generální ředitelka GTH catering.

Podpisem smlouvy o převzetí společnosti začíná plynout 30-denní lhůta, ve které GTH catering postupně převezme veškeré provozní aktivity Sodexo na Slovensku a začne je provozovat pod značkou GTH multicatering.

O společnosti Sodexo 

Sodexo s.r.o. je dceřiná společnost nadnárodního poskytovatele služeb integrovaného facility managementu Sodexo. Na slovenském trhu poskytuje služby v oblasti stravování a facility managementu od roku 1997. V průběhu více než 22 let svého působení se Sodexo vypracovala na jednu z nejvýznamnějších firem v oboru na Slovensku. V současnosti společnost poskytuje komplexní on-site služby na více jak 30 provozech.

Více na sk.sodexo.com 

_______________________________________

O společnosti GTH catering

GTH catering a.s. je ryze česká společnost, která se zabývá poskytováním stravovacích služeb již od roku 1996. V roce 2010 se stala součástí skupiny GTH multicatering s celorepublikovou působností, která vznikla spojením společností GTH catering, GTH zařízení školního stravování a MULTI-Catering. Jednotlivé společnosti ve skupině poskytují služby společného stravování v širokém spektru zákaznických segmentů od průmyslu, administrativy, zdravotnictví, školství až po armádu.

Základní vizí společnosti ve stravování je individuální přístup k zákazníkům, vysoká kvalita jídel bez použití polotovarů a respektování lokálních tradic a zvyků. 

Více na www.gthcatering.cz 

_____________________________

O skupině Genesis Capital

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. 

Investory ve fondech Genesis jsou převážně mezinárodní a lokální instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti, investiční společnost RSJ Investments či český family office SPM Capital. Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří GTH multicatering, ST Security, Quinta-Analytica, HP Tronic/Datart, D2G, Sanborn, Stangl Technik Holding, CN Group a 11 Entertainment Group.

Genesis Capital Private Equity Funds reprezentuje private equity fondy orientované na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně je k investování v rámci tohoto investičního segmentu otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 4-12 milionů euro.

Genesis Capital Growth Equity Funds reprezentuje fondy rozvojového kapitálu zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. Aktuálně je v rámci tohoto investičního segmentu k investování otevřen fond Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) o počáteční velikosti 31 milionů euro, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 1-4 miliony euro. 

Více na www.genesis.cz 

_____________________________

PR zastoupení společnosti Genesis Capital:

Kamil Chalupa, CHM Communications

E-mail: chalupa@chmc.cz; tel.: +420 602 865 834

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital