Newsletter 12/2021

03.12.2021

Newsletter 12/2021

Jednoznačně nejdůležitějším momentem letošního roku byl pro nás vznik nového private equity fondu s názvem Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV).

Na konci roku bych vás rád seznámil s novinkami a změnami, které se v naší společnosti v jeho dosavadním průběhu udály.

Jednoznačně nejdůležitějším momentem letošního roku byl pro nás vznik nového private equity fondu s názvem Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV). Úspěšné založení nového fondu vždy zásadním způsobem definuje investiční aktivity naší společnosti na řadu let dopředu a nejinak tomu bude i v tomto případě. Fond GPEF IV se zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně má GPEF IV k dispozici 134 milionů eur a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur předpokládá již do konce letošního roku, protože nabídka kapitálu od institucionálních investorů v současnosti výrazně přesahuje zbývající absorpční kapacitu fondu.

Chuť institucí podílet se na GPEF IV plně odráží nejen vynikající výsledky fondu předchozího, ale taktéž nedávný dynamický růst skupiny Genesis Capital jako takové. V průběhu posledních pěti let jsme v mnoha ohledech posílili a významně zvýšili naši přítomnost na trhu. Ztrojnásobili jsme počet lidí pracujících ve skupině, více než zdvojnásobili objem aktiv pod správou, restrukturalizovali a zefektivnili vnitřní procesy, a také jsme vytvořili alternativní fondovou linii fondů Genesis Capital Growth. Velkou pozornost aktuálně věnujeme i dynamicky se rozvíjející oblasti ESG.

Jádrem a zároveň smyslem našeho snažení však samozřejmě zůstávají investice. S radostí mohu oznámit, že jsme v nedávné době zrealizovali hned dva mimořádně úspěšné exity – prodej softwarové firmy CN Group a firmy Quinta-Analytica, předního poskytovatele služeb v oblasti výzkumu, vývoje a regulace pro farmaceutické společnosti. V přípravě jsou i další exity a zároveň je rozpracována celá řada návazných i zcela nových akvizic…

O nich vám řeknu více příště!

Ondřej Vičar

Managing Partner

 
 

Nový fond GPEF IV

Genesis Capital spustila již šestý private equity fond, Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV). Zaměří se na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně má GPEF IV k dispozici 134 milionů eur a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur předpokládá již do konce letošního roku. 

Exit CN Group

Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital prodal 100 procent svého podílu v české IT firmě CN Group. Novým vlastníkem se stala globální společnost Ciklum, specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, které transakce usnadní naplnění růstových plánů na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí. Fondy Genesis Capital koupily CN Group od jejich zakladatelů v roce 2019 v rámci řešení otázky nástupnictví. Za 2,5 roku spolupráce s Genesis Capital dosáhla CN Group několikanásobného růstu tržeb i ziskovosti.

Číst více
Číst více

Exit Quinta-Analytica

GPEF III prodal svůj 85,9% podíl ve společnosti Quinta-Analytica, významném českém poskytovateli výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl a generická léčiva. Novým vlastníkem se stává společnost LVA Holding GmbH z portfolia skupiny BBA Partners.

Přeprodej podílu
v GPEF III

15. července 2021 došlo ke změně ve složení investorů fondu GPEF III. Česká spořitelna a.s. v rámci rekalibrace portfolia alternativních investic prodala svoji investici ve fondu GPEF III fondu Alpha Global Alternatives S.C.SP. SICAV-RAIF Sub-Fund IV, jednomu z fondů skupiny Alpha Associates. Alpha Associates je významná švýcarská investiční skupina se sídlem v Zürichu, která se specializuje na primární a sekundární investice do private equity a dluhových fondů i přímé spoluinvestice na úrovni portfolia firem.

Číst více
 

Vítáme nové kolegy

Skupina Genesis Capital se rozrůstá a vítá mezi sebou nové kolegy. Investiční tým, který se stará o stávající portfolio společností fondu GPEF III, nové projekty a investice do fondu GPEF IV, posiluje o tři nové investiční analytiky. Back-office tým se rozšiřuje o novou office manažerku. O koho konkrétně jde?

Matěj Kaňka

INVESTIČNÍ ANALYTIK

Matěj Kaňka dříve působil jako investiční analytik ve Wero Holding, kde vyhodnocoval investice v oblasti vodohospodářství, podílel se na tvorbě investičních instrumentů pro účely financování a zakládání fondových struktur. Předtím působil v oblasti M&A pro Bonuvis, kde se primárně podílel jako poradce Penta Investments na prodeji Aero Vodochody. Matěj vystudoval obor Finanční inženýrství na Vysoké škole ekonomické v Praze a získal postgraduální certifikaci Chartered Financial Analyst (CFA).

Jakub Oravec

INVESTIČNÍ ANALYTIK

Jakub Oravec dříve spolupracoval s fondem Bluehouse Capital, kde byl zodpovědný za vyhodnocování a strukturování investičních příležitostí v rámci České a Slovenské republiky. Kariéru začínal v poradenství ve společnostech Merger Vision a Raiffeisenbank, kde se specializoval na finanční analýzu a průzkum trhu. Jakub vystudoval finance na nizozemské univerzitě v Tilburgu.

Igor Sýkora

INVESTIČNÍ ANALYTIK

Igor Sýkora v minulosti působil jako asistent manager v PricewaterhouseCoopers, kde měl na starosti audit velkých nadnárodních společností i menších rodinných firem. Má zkušenosti s firmami z různých odvětví, využívajících různé obchodní strategie. Igor vystudoval bankovnictví a pojišťovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a je absolventem Modulu odbornosti (Applied Skills) od Asociace certifikovaných účetních (ACCA).

Pavla Fialová

OFFICE MANAGER

Pavla Fialová v minulosti dlouhodobě působila na Letišti Václava Havla v Praze, nejdříve jako vedoucí směny pro společnost Unimex Group a následně jako Shop Manager v Lagardere Duty Free, kde zodpovídala za vedení týmu a plynulý chod svěřených obchodů Lagardere Duty Free.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital