Ondřej Vičar partnerem společnosti Genesis Capital

20.03.2012
GPEF II

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, má od 1. března 2012 nového partnera. Stal se jím investiční manažer Ondřej Vičar.

„Jmenování Ondřeje partnerem je logickým pokračováním jeho úspěšné kariéry. Zná dobře firemní sféru a jeho výhodou je i přímá zkušenost s podnikovým řízením. Ondřej se osvědčil v řadě projektů; za zmínku stojí zejména jeho klíčová role při restrukturalizaci společnosti Vltava.cz v období insolvence,“říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Ondřej Vičar spolupracuje s Genesis Capital od roku 2007, předtím působil ve společnosti Ogilvy Public Relations. V rámci spolupráce s Genesis Capital působil mj. v roli výkonného ředitele společnosti Vltava.cz a v řadě statutárních orgánů společností portfolia. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Studoval také v rámci stipendia Socrates v Santiagu de Chile a Open Society Fund George Sorose v USA. Ovládá český, slovenský, anglický a španělský jazyk.

Společnost Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v Česku, nabízí malým a středním podnikům v ČR a na Slovensku financování jejich dalšího rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity) již podpořila více než dvacet českých a slovenských podniků, mezi nimi například AB Facility, pietro filipi, CCS, ETARGET, Gumotex, Servodata a další.

Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II o velikosti 40 milionů eur.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital