Personální změny ve skupině Genesis Capital

06.04.2020
GPEF III

Společnost Genesis Capital Equity, poskytující poradenství private equity fondům v rámci skupiny Genesis Capital, má nového řídícího partnera. Stal se jím Ondřej Vičar, který pro Genesis Capital pracuje od roku 2007. Ve funkci nahradil Jana Taubera, který Genesis Capital před více než dvaceti lety založil a vybudoval z něj jednoho z nejvýznamnějších hráčů v oblasti private equity ve střední Evropě. Změna ve vedení je završením přirozeného procesu nástupnictví a souvisí také se záměrem připravovaného spuštění nového fondu Genesis Private Equity Fund IV. Součástí tohoto procesu je i série dalších personálních povýšení v rámci investičního týmu. 

Kromě změny na pozici ředitele společnosti proběhly také změny na dalších pozicích. Novým, celkově již pátým partnerem společnosti se stal Martin Viliš, který doposud zastával pozici seniorního investičního ředitele. Tatiana Balkovicová byla povýšena na pozici seniorní investiční ředitelky. Tomáš Sýkora, dosud na pozici seniorního investičního analytika, se nově stal investičním manažerem. Adam Ruta byl povýšen na pozici seniorního investičního analytika.

„V naší pracovní a investiční filozofii dlouhodobě sázíme nejen na každodenní práci všech lidí bez rozdílu, ale také na kombinaci zkušenosti, odhodlání a talentu. A také na stabilitu, pokoru a respekt. Jen díky tomu jsme již více než dvacet let spolehlivým středoevropským partnerem podnikatelů, manažerů a našich investorů – etablovaných finančních institucí. Fondy Genesis podpořily ve své dvacetileté historii více než 50 malých a středních společností a spojily své síly s desítkami manažerských týmů. Mnoho z těchto firem se díky spolupráci s námi dostalo na špičku ve svém oboru. Nová role tedy vzhledem k trvale rostoucímu záběru našich aktivit pro mě symbolizuje především zodpovědnost. A na prahu aktuálních témat a rizik samozřejmě také velký úkol,“ uvedl nový řídící partner Genesis Capital Equity Ondřej Vičar.

„Změnu na pozici řídícího manažera jsme připravovali již delší dobu. Ondra pracuje pro Genesis Capital již bezmála 13 let. Během této doby se podílel na velkém počtu transakcí a za dobu svého působení výrazně přispěl k dlouhodobému růstu a rozvoji celé společnosti a její transformaci do skupiny. Již delší dobu měl na starosti personální rozvoj společnosti, v rámci kterého přivedl do týmu řadu cenných posil. Díky tomu jsme lépe než kdy předtím připraveni na další růst,“ uvádí Jan Tauber, který společnost neopouští a nově bude zaujímat pozici Chairmana a předsedy investičních výborů

 

O skupině Genesis Capital

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru.

Investory ve fondech Genesis jsou převážně mezinárodní a lokální instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti, investiční společnost RSJ Investments či český family office SPM Capital. Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří GTH multicatering, ST Security, Quinta-Analytica, HP Tronic/Datart, D2G, Sanborn, Stangl Technik Holding, CN Group, 11 Entertainment Group a Summa Linguae Technologies.

Genesis Capital Private Equity Funds reprezentuje private equity fondy orientované na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně je k investování v rámci tohoto investičního segmentu otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 4-12 milionů euro.

Genesis Capital Growth Equity Funds reprezentuje fondy rozvojového kapitálu zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. Aktuálně je v rámci tohoto investičního segmentu k investování otevřen fond Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) o počáteční velikosti 31 milionů euro, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 1-4 miliony euro. 

Více na www.genesis.cz 

_____________________________

PR zastoupení skupiny Genesis Capital:

Kamil Chalupa, CHM Communications

E-mail: chalupa@chmc.cz; tel.: +420 602 865 834

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital